top of page
Image by Anthony DELANOIX

Kdo jsme?
Co děláme?

Mladé, začínající hnutí? Možná, každopádně ale plné energie a elánu na to, dostat do politiky novou GENERACI politiků...

Jsme Hnutí Generace, nové politické hnutí. Máme vizi a energii. Víme, kde chceme vidět naši zemi.

​Proč jsme šli do politiky? Proč takhle mladí?

 

Skládáme totiž tým, tým lidí, kteří si navzájem věří a obstojí ve vodách politiky. Nechtěli jsme být rychle rostoucí subjekt těsně před volbami plný osob, které si jdou pro posty. Proto začínáme teď. Zatím nekandidujeme, nic nechceme uspěchat. To ale neznamená, že nebudeme být slyšet a že nebudeme říkat to, co si myslíme.  ​

 

Nejsme pouze politické hnutí. Máme vizi, kde chceme Českou republiku vidět. Chceme zlepšit politickou úroveň v naší zemi. Nezapomínat na důraz ochrany demokracie a právního státu. Občan může činit vše, co mu zákon nezakazuje. Politik by měl činit pouze to, co mu zákon umožňuje... ​ Nabízíme Vám středo-pravicový, liberální a pro-evropský program. Skvělé lidi, kteří měli stáže na ministerstvech, evropských institucích i praxe u nejrůznějších profesí.  Důraz na rozpočtovou odpovědnost, ochranu základních svobod, ale také rozumnou sociální politiku. Dlouhodobé vize, předvídatelné daňové prostředí a ekonomiku na přidané hodnotě. ​Pokud si myslíte, že to jsou všechno prázdné fráze, doporučuji mrknout na náš program. Myslím totiž, že Vás ten pocit rychle přejde. My zkrátka těmto myšlenkám skutečně věříme, a to nás odděluje od konkurence. 

 

Kampaň si děláme sami, žádný marketing, žádní poradci, kteří nám radí, co říkat. Transparentnost a přehledné financování bereme vážně. 

 

Já jsem hnutí založil v 15 letech. Ze všech různých středních škol jsem přemlouval lidi, aby šli se mnou. Tehdy jsem neměl nic víc, než jim nabídnout, že budeme spolu sloužit lidem. Vím, co si myslíte, jsme mladí a nezkušení. Tuto nevýhodu ale přeměňujeme v naši nejlepší zbraň. Nemáme kšefty, nemáme skryté zájmy, nikomu nic nedlužíme. Navíc politika nedělají zkušenosti, ale schopnosti, cíl, znalosti a vystupování. Zbytek je na Vás. ​ Teď tu sedím na židli a ohlížím se, do jakých vod jsem to vplul, jdeme bojovat, sami to ale nedáme...

Daniel Krutý
Předseda hnutí

Nejčastější dotazy

1) Kdy a do jakých funkcí chcete kandidovat?

Naší premiéru budeme chtít začít v komunální politice, jako prioritu však vnímáme volby do Poslanecké sněmovny. Přesné informace do jakých voleb půjdeme, zveřejníme po registraci hnutí. (březen 2024) Teď sbíráme podpisy. Jsme zkrátka hnutí, které to dělá po svém.

2) Nejste moc mladí? Nemůže to škodit?

Za nás dělají politika více schopnosti a dovednosti, než zkušenosti a věk. Samozřejmě, že je důležité mít dostatečné znalosti o politických otázkách a procesech, to ale není otázkou věku. Je důležité mít na paměti, že politika je o službě lidem, a nikoli o věku nebo zkušenostech. Věk vnímáme jako naší hlavní výhodu, nemáme sponzory kterým dlužíme miliony, a naopak nabízíme energii, dlouhodobý horizont a skvělý tým.

3) Jaké základní priority má vaše hnutí?

Hnutí Generace má jasnou ideologii a pozici. Stavíme ale na třech pilířích. 1) Rozpočtová politika - vyrovnané rozpočty, dlouhodobá vize a fiskální udržitelnost. 2) Skutečná reforma školství - praktická výuka, finanční gramotnost na základních školách, základy práva a psychologie. Škola musí pomoci aby se člověk dokázal najít, vnitřně motivovat a podporovat talent. V neposlední řade za 3) Společenská politika - Boj proti sexuálnímu a domácímu násilí, manželství pro všechny, řešení tkz. růžové daně.

Musíme také pracovat s rozdělenou společností a bojovat proti lžím.

4) Kde se s vámi můžu potkat? Kde jste?

Celý srpen jsme byli mezi vámi, můžete nás vídat na většině stanic metra nebo na náměstích. Na našich sociálních sítích se vždy dozvíte, jaká je naše další destinace.  Později plánujeme navštěvovat i jiná města v republice. Přijďte za námi, ať už vás zajímá cokoliv nebo se jen s něčím svěřit. Jsme politici, které zajímá co vás trápí a chceme to slyšet. Můžete nás kdekoliv zastavit, my se na Vás budeme vždycky těšit. 

Bojujeme a makáme...

I bez politické moci!

bottom of page